Informacje \ „Kreci mnie bezpieczeństwo” w Żaganiu

Pokazy szkoleniowe służb ratowniczych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

„Kreci mnie bezpieczeństwo” w Żaganiu

 

17 października br. w parku przy Pałacu Książęcym w Żaganiu odbyły się pokazy szkoleniowe służb ratowniczych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W pokazach łącznie brało udział ponad 200 uczniów oraz nauczycieli. Pokaz był wspólną inicjatywą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żaganiu. Strażacy PSP i ratownicy z Lubuskiego WOPR-u omówili zagrożenia związane z przebywaniem nad wodą oraz zaprezentowali sprzęt ratowniczy i metody podejmowania z wody osoby zagrożonej utonięciem. Przedstawili również zasady udzielania pierwszej pomocy po wydobyciu osoby z wody i powiadamiania służb ratowniczych za pomocą numerów alarmowych. Ponadto funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Żaganiu zaprezentowali działania ratownicze podczas wypadku drogowego i udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Omówiono zagrożenia i skutki brawurowej jazdy pojazdami samochodowymi prowadzonymi przez młodych i niedoświadczonych kierowców.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratownicze w Żaganiu w 2017 roku realizuje zadanie publiczne z zakresu promocji i ochrony zdrowia na przedsięwzięcie pn. ”Prowadzenie działań na rzecz zapobiegania wypadkom komunikacyjnym i promowanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpieczeństwa osób uprawiających sport lub rekreację na obszarach wodnych z uwzględnieniem nauki pierwszej pomocy przedmedycznej”. Realizując kampanię edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo” żagańska komenda PSP wsparła WOPR w realizacji tak szczytnego przedsięwzięcia aby zwiększyć bezpieczeństwo naszej młodzieży.

Ponadto przedstawiciele wszystkich obecnych szkół otrzymali plakaty „Czad cichy zabójca” i ulotki edukacyjne kampanii „Czad i ogień. Obudź czujność”.

 

Opracowanie i foto: st. kpt. Paweł Grzymała

„Kreci mnie bezpieczeństwo” w Żaganiu

Wróć


Skip Navigation Links
OBYWATEL
GEOPORTAL
PORADY