Informacje \ Strażacy "Godni naśladowania", których wyróżnił Minister

Strażacy zostali wyróżnieni przez Ministra

Strażacy wyróżnieni przez Ministra

 

20 marca 2017 roku strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu wyróżnieni zostali Nagrodą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nagrody zostały wręczone przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka.
W uroczystości wręczenia nagród udział wziął komendant główny PSP – nadbryg. Leszek Suski.

 

Nagrodą zostali wyróżnieni:

st. ogn. Andrzej Gałka – starszy operator sprzętu specjalnego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu,

st. sekc. Przemysław Nieradka – starszy ratownik – kierowca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu.

 

4 marca 2017 r. na ul. Małomickiej w Szprotawie doszło do groźnego wypadku drogowego. Samochód osobowy, wypadł z drogi na moście, po czym uderzył w barierę energochłonną,
a następnie się zapalił. W czasie wolnym od służby, jako świadkowie powyższego zdarzenia natychmiast zaalarmowali służby ratownicze i samodzielnie przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym.

 

 

OPIS ZDARZENIA

04 marca br. około godziny 7.15 przy ulicy Małomickiej w Szprotawie doszło do groźnego wypadku drogowego. Samochód osobowy, którym podróżowało trzech mężczyzn wypadł z drogi na moście 1000-lecia po czym uderzył w barierę energochłonną niszcząc ją na długości kilkunastu metrów. Znaczne szkodzenia pojazdu spowodowały powstanie pożaru, który bardzo szybko się rozprzestrzeniał.  Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu st. ogn. Andrzej Gałka przebywający na wolnym od służby, będąc  świadkiem zdarzenia, natychmiast poinformował służby ratownicze i jednocześnie przystąpił samodzielnie do udzielania pomocy poszkodowanym. Uczestnicy zdarzenia znajdowały się poza pojazdem lecz jeden z nich był nieprzytomny i znajdował się w bezpośredniej strefie oddziaływania termicznego rozwijającego się pożaru. W trakcie pierwszych czynności ratowniczych wykonywanych przez strażaka na miejsce dojeżdża st. sekc. Przemysław Nieradka, który jechał na służbę do jednostki w Szprotawie. Strażacy wspólnie ewakuowali osobę nieprzytomną ze strefy zagrożenia oraz ostrzegli o niebezpieczeństwie i zakazie zbliżania się do palącego pojazdu pozostałych pasażerów. Po ewakuacji w bezpieczne miejsce udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i do chwili przyjazdu służb ratowniczych monitorowali czynności życiowe.

Takiego rodzaju postawa buduje godny zaufania wizerunek funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej, który służy pełną poświecenia pomocą również przebywając poza służbą.

 

Wyróżnieni przez Ministra
Pamiątkowe zdjęcie z Komendantem Głównym
Pamiątkowe zdjęcie z Komendantem Głównym
Wyróżnieni strażacy
Wyróżnieni strażacy
Strażacy godni naśladowania

Wróć


Skip Navigation Links
OBYWATEL
GEOPORTAL
PORADY